LANZAROTE

Lanzarote a Kanári-szigetek legészakibb része, Afrika partjától csupán 70 mérföldre található. A sziget 60 kilométer hosszú és 20 kilométer széles, így a Kanári-szigetek negyedik legnagyobb szigete. Mivel a rák trópusáig mindössze négy fokkal északra helyezkedik el, szubtrópusi éghajlatot élvez, amely egész évben meglehetősen stabil marad, átlagos nappali hőmérséklete január 21 ° C és augusztus 29 ° C között mozog. Az éves csapadék alacsony.
A Lanzarote vulkanikus eredetű. A tizennyolcadik és tizenkilencedik század kitörései miatt úgy tűnik, hogy a sziget sok része más világból származik, gyakran "hold" vagy "marsi" néven ismert, annyira, hogy az 1970-es tudományos fantasztikus sorozat egyes részei A majmok bolygóját forgatták. A száraz éghajlat és az erózió hiánya azt jelenti, hogy a vulkáni táj nagyon hasonló, mint a kitörések után; a helyi idegenforgalmi ipar kihasználja ezt a tényt.
A Lanzarote számos vulkáni látnivalója között található a világ leghosszabb vulkáni alagútja, az úgynevezett Atlantida alagút, amely több mint 7 km hosszú, és magában foglalja a La Cueva de los Verdes-t és a Jameos del Aguát. Manapság a Timanfaya vulkán parkja az első számú turisztikai attrakció. De 270 évvel ezelőtt a világ leghosszabb vulkánkitörése volt a helyszín. A hajók az Arrecife-re néznek, amely az 50 000 lakosú sziget fővárosa. A szigetnek számos helyzete van, például Puerto del Carmen, Arrecife körülbelül 20 km-re délre, vagy Costa Teguise 7 km-re északra.
undefined

MIÉRT MI